Domů
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bradavice online
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 OOC kanále

Goto down 
+6
jedis
Jindra
Zmijošlapová
Manual
Tara
Peter Dranley
10 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Peter Dranley




Posts : 6
Karma : 0
Join date : 22. 07. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime27.07.11 22:48

ide o vec nejakého OOC kanálu (world, chat) prečo ho nemôžte zaviesť ? na mape ste zapracovali pekne a je dosť velká no keď sú 4 hráči online a nie sú v príčnej ulici alebo v kotli mi nezostáva nič iné len vypnúť wow zmenit skratku patchu na .mpqx zmeniť realm a frčať na inom servery. Napríklad práve teraz som vypol wow a idem na iný server lebo je nejaký event ja som prišiel neskôr nikde som sa nemohol spýtať len cez ticket... na ktorý samozrejme GM neodpovedalo takže zase nič iné... ESC - exit game. Viem že to chcete spraviť RP server zo všetkým no nemôžte brať server kde hrajú online hráči (bez GM postu) možno 4 a vážne keď nie sú v kotli alebo uličke není tam čo robiť a nedá sa dohodnúť žiadne RP. A myslím že omnoho lepšie RP je keď sa hráči "nechtiac" stretnú ako keď beháš po kotli a skúšaš targetovať nejakého hráča. Áno poviete že fakulty budú mať svoje ooc kanály ale na žiadnom inom servery to tak neprehánajú lebo vedia že hráčov po čase prestane bezvýsledne behať po tom istom a hladať aspon 1 hráča. A samozrejme ten kto nechce byť rušený OOC vecami nič mu nebráni dať /leave ...

Za pochopenie ďakujem.
Podpísaný... večne nespokojný Peter Dranley
Návrat nahoru Goto down
Tara
GM
Tara


Posts : 994
Karma : 37
Join date : 29. 05. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime27.07.11 23:55

Já si nemyslím, že by taková věc RP hře prospěla. Takový kanály budou jen svádět k nonrp věcem. RP je také o tom, že nevíte kde kdo je, pokud se předem s někym nedomluvíte na schůzce, nebo někoho náhodně nepotkáte. Časem budou třeba fungovat sovy. Ale ne abyste je zneužívaly a psali : "Hele kdes ste nějaká akce?" Většinou se dá poznat, kde se nějaká akce odehrává dáváme vám k tomu jasné indicie. Ty si dneska přišel, když už jsme byli téměř na konci a odcházelo se do kotle. Je vás spousta co se to RP učí hrát, mnoho z vás se zlepšilo a sem jen ráda, že to tak je. Ale někteří mají stále mezery.
Nechám prostor i jiným Gm ať se vyjádří, ale já tohle nepodpořím.
Návrat nahoru Goto down
Manual

Manual


Posts : 69
Karma : 0
Join date : 06. 12. 10

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime28.07.11 2:09

Ńaprosto souhlasim s Tarou + že nejsou žádnýakce ? no tak .. každej den je něco Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zmijošlapová




Posts : 6
Karma : 0
Join date : 26. 07. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime28.07.11 7:57

Tara napsal:
RP je také o tom, že nevíte kde kdo je, pokud se předem s někym nedomluvíte na schůzce, nebo někoho náhodně nepotkáte.
Tak s tímhle musím hrubě nesouhlasit, neboť RP není o tom, že se budete někde samy nudit a čekat na bůh ví co. RP má být zábava, nemá to být převedení nudné reality do hry.
K nonRP kanálům, zde by mohl být problém s vyspělostí ostatních hráčů a s jejich RP shopnostmi, museli by se naučit, odlišit, které informace jejich postava ví, a které ne.
Jinak já osobně si myslím, že je to dobrý nápad, neboť raději napíši opravu do generalu, nežli psát do /s *oprava Smile, navíc i OOC potíže by se tam mohli řešit mnohem lépe.
Návrat nahoru Goto down
Jindra
GM



Posts : 336
Karma : 7
Join date : 28. 05. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime28.07.11 10:17

Kdo má potíže ve hře může psát na ICQ podporu, pokud někdo ICQ nevede může dostat skype, pokud někdo nevede ani jedno může psát na forum, ale když někdo rači závorkuje ve hře je to jeho problém. OCC channel potřebujou jenom osoby které RP dostatečně neovládají. Hrál jsem hodně RP her a všude byl OCC channel jenom velkou podporou pro organizované nonRP, k ničemu jinému dobrý nebyl.


edit: Dranley: Napsal jsi něco ve smyslu že jsi přišel a nevěděl jsi jak navázat na akci protože jsi neměl OCC channel. Takže kdyby ses to dozvěděl nonRP tam tak bys to uměl jo ? Tvoje postava to neví tak jako tak s tím máš hrát, proč to máš vědět ty když to neví tvoje postava mi není jasné. Když se neobejdeš bez OCC channelu aby se tvoje postava dokázala k něčemu připojit je to fakt poněkud... nenapadá mě vhodné slovo zřejmě bych použil slovo smutné
Návrat nahoru Goto down
Tara
GM
Tara


Posts : 994
Karma : 37
Join date : 29. 05. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime28.07.11 11:13

Tak to se pleteš, že RP nesouvisí s realitou. Ano máš pravdu v tom, že nepřenášíme svoji realitu, ale vytváříme si realitu vlastní. Vytváříme si vlasní virtuální svět a tvoříme realitu pro naše vytvořené postavy. Až na kouzla a svět s nimy spojený, se ve hře chováme reálně. Uvědomujeme si co je možné a co ne. Nikdo nechce abyste se nudili, snažíme se zábavu vytvářet pro všechny a zapojovat každého kdo se přihlásí.
Návrat nahoru Goto down
Peter Dranley




Posts : 6
Karma : 0
Join date : 22. 07. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime28.07.11 13:22

áno samozrejme že to moja postava nevie a čo si myslíte, že čo ? celý server tvoria GM a možno tak 4 aktívny hráči a mna to tiež nebaví hrať keď nikoho neviem nájsť do 2 minút. Hovoríte tu jakú reálnu hru chcete spraviť ale je somarina robiť realitu v hre pretože v reale keď neidú kamoši von tak si vyndeš do mesta... do krčmy... do obchodov alebo si v najhoršom prípade zoberieš loptu a kopeš si o stenu... ale tu ? proste neviem nájsť hráčov, prepínam realm a 3 hodiny hrám inde, o 22 nakuknem vidím 3 hráčov online v kotli... 10 minút RPíme... a každý musí ísť off. Chápem že moja postava nevie že na druhej strane Londýna prebehla mačka cez cestu ale určite by som to radšej vedel a pozeral sa na to ako tá mačka zbesilo behá cez stenu a uhýba sa autám ako dať esc a exit game

to je jak keby ste v celom meste 3 ludia a ty nemáš mobil... proste by si sa totálne nudil
Návrat nahoru Goto down
Jindra
GM



Posts : 336
Karma : 7
Join date : 28. 05. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime28.07.11 15:04

Jednoduše řečeno, žádný OCC channel nepodpořím, když neumíte hrát bez něj je to váš problém. Já vydržel hrát podobnou hru dva roky bez téměř jakýchkoliv nonRP informací.
Návrat nahoru Goto down
Tara
GM
Tara


Posts : 994
Karma : 37
Join date : 29. 05. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime28.07.11 16:09

Já teda nevim, ale myslim si, že každá větší akce co ve hře probíhá je přes server dostatečně oznamovaná, vždycky je tam místo určení apod. jen je to stylováno pomocí RP, kostelní zvony nebudou bít jen tak protože se zrovna nudíme, většinou to znamená nějaké schromáždění. Nezlobte se na mě, ale nebudeme vám psát : "za 10 min akce v kostele" A je to příklad.
Návrat nahoru Goto down
Zmijošlapová




Posts : 6
Karma : 0
Join date : 26. 07. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime28.07.11 16:51

Tara napsal:
Tak to se pleteš, že RP nesouvisí s realitou. Ano máš pravdu v tom, že nepřenášíme svoji realitu, ale vytváříme si realitu vlastní. Vytváříme si vlasní virtuální svět a tvoříme realitu pro naše vytvořené postavy. Až na kouzla a svět s nimy spojený, se ve hře chováme reálně. Uvědomujeme si co je možné a co ne.
Pokud jsem to dobře pochopil (upřímně doufám, že ne), tohle má být odpověď na můj příspěvek, mám pravdu?
Jestli to je odpověď na můj příspěvek, tak věz, že mne opravdu uráží, když někdo překrucuje má slova Pro příště, příspěvky si přečti vícekrát, nikomu tím neublížíš a sobě pomůžeš.

OOC kanál (Ano, Jindro, správně se to píše OOC, těžko uvěřit, že jsi hrál dva roky RP a nenaučil jsi se jednu z nejzákladnějších zkratek... smutné :-P .) by nesloužil jen pro oznamování akcí, jak už jsem jednou napsal, hodí se pro opravy, různá oznámení různých skutečností, které mohou souviset s RP, a málem bych zapomněl, dokonce by zprovoznil jeden z vašich povinných addonů (Flagrsp), neboť ten pro své fungování potřebuje právě OOC channel.

Ještě uvedu příklad, pro ty méně znalé, situace, při které se náramně hodí nějaký channel:
Představte si město Brno a před ním, si představte spoustu Švédů. Jedna postava (říkejme ji hráč) dostala za úkol zazvonit na zvony a tím odvrátit útok Švédů, doběhne ke kostelní věži a zazvoní, jenže jak se to hráči hrající za Švédy doví? GM nikde. Jediná možnost je napsat oznámení do Generalu. :-) Doufám, že chápete jaký přínos pro RP tyhle kanály mají.
Návrat nahoru Goto down
Peter Dranley




Posts : 6
Karma : 0
Join date : 22. 07. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime28.07.11 17:15

no myslím že by bolo dobré spraviť OOC kanál aj z dôvodu lepšej komunikácie aj z dôvodu addonov... nemyslím tým len Flag... napríklad mne nefunguje ani jeden z vašich addonov. Pýtal som sa na fórku - nikto neodpovedá, pýtal som sa v hre - nikto mi nevie pomôcť. A samozrejme sa riešia problémy cez nejaký world ako cez tickety. Poviete mi tak si pridaj nejaké GM na skype alebo ICQ a máš vybavené... ale toto ti povedia na každom servere a zrazu máš 92 kontaktov a z toho možno 20 tvoria tvoji priatelia... celý skype mám zahltený kontaktami od všeliakých ktorých už vôbec neviem kto sú a neviem či náhodou nevymažem nejakého "dôležitého" človeka. A čo všetko z toho vyplýva ? addony mi nefungujú a teraz nespravím nič... budem si potrebovať prepísať poznámky ? samozrejme nemôžem. Chcem si pozrieť hráčov flag aby som vedel ako asi tak vyzerá ? nemôžem
Návrat nahoru Goto down
Tara
GM
Tara


Posts : 994
Karma : 37
Join date : 29. 05. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime28.07.11 17:52

Když nevíš kdo je v tvých konaktech máš to blbě pojmenované a nebo to asi zas tak důležitý člověk nebude, když si s nim nepíšeš. Já se k tomuhle tématu už vyjadřovat nebudu. Řekla sem svůj názor a ten trvá, měnit ho nebudu. Opravdu si nemyslím, že by to RP nejak prospělo. Je to na osatatních GM, jestli je přesvěčíte. Pokud se o tom bude hlasovat já to podporovat nebudu.
Návrat nahoru Goto down
Jindra
GM



Posts : 336
Karma : 7
Join date : 28. 05. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime28.07.11 18:11

Zmijošlapová napsal:
OOC kanál (Ano, Jindro, správně se to píše OOC, těžko uvěřit, že jsi hrál dva roky RP a nenaučil jsi se jednu z nejzákladnějších zkratek... smutné :-P .)
Ano hrál jsem dva roky RP a jak vidíš vživotě jsem tu zkratku nemusel psát takže se ani nedivím že jsem ji napsal blbě, nebudu se učit jednu ze základních zkratek pro hraní nonRP protože nonRP které by z toho vzešlo by se přínosu nevyrovnalo. O OOC channelu se mluvilo a všichni GM to jednohlasně zamítlu už před startem hry, jestli vaše stěžování si jak neumíte napsat na icq nebo se něčeho doptat ve hře ovlivní názor hlavního Admina uvidíme. Již také nemám potřebu se k tomu tématu vyjadřovat.
Návrat nahoru Goto down
jedis
Správce fóra
jedis


Posts : 313
Karma : 23
Join date : 29. 07. 10
Age : 29

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime30.07.11 23:01

Z tohoto tématu se mi dělá s prominutím zle. Jasně se tu GM shodli na tom, že žádný OOC channel NEBUDE!! Laskavě si na GMka neotvírejte pusu a smiřte se s tím, že toto je RP a ne kůlna na dříví. My snad máme v reálném životě jakýsi chat, že i když chodíte po městě, tak jste neustále propojeni se všemi na světě? K TOMU, PÍŠE SE ROK 1990!!!!!! To se vám o internetu nebo mobilu mohlo jen u kydání hnoje zdát. Děkuji za pochopení a přeji ničím nerušenou RP hru Smile.
Návrat nahoru Goto down
Zmijošlapová




Posts : 6
Karma : 0
Join date : 26. 07. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime30.07.11 23:10

jedis napsal:
K TOMU, PÍŠE SE ROK 1990!!!!!! To se vám o internetu nebo mobilu mohlo jen u kydání hnoje zdát.
Abyste zde nebyli dezinformovnáni, první "mobilní telefony" jsou už od konce 19 stol. Internet je tu od 1962. Takže o internetu se nám v té době mohlo nejen zdát, ale mohli jsme ho i aktivně využívat, to samé s mobily.
Mimochodem, četl jsi tohle téma? Pokud vím, nemluvilo se tu o OOC kanálech, jako o internetu, ale jako o věci, která může zprovoznit POVINNÉ addony, jako věci, která může pomoct při hráčských eventech a jako věci, která může usnadnit orientaci a komunikaci ve hře.
EDIT:
jedis napsal:
My snad máme v reálném životě jakýsi chat, že i když chodíte po městě, tak jste neustále propojeni se všemi na světě?
Pokud nežiješ v úplném vidlákově, tak ano. Já například takový chat mám vždy při sobě.
Návrat nahoru Goto down
jedis
Správce fóra
jedis


Posts : 313
Karma : 23
Join date : 29. 07. 10
Age : 29

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime30.07.11 23:14

Absolutně nebude OOC kanál potřeba, bude systém sov, addony vás naučíme používat, jsou upravené proti zneužívání. A na mobil v podobě cihly ani internet rychlosti 0,0000001 Mb/s jste si ještě nevydělali.

Edit by Jedis: Jakej máš nick ve hře?
Návrat nahoru Goto down
Tara
GM
Tara


Posts : 994
Karma : 37
Join date : 29. 05. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime30.07.11 23:22

Internet a mobil pro normální smrtelníky byl teprve v rozvoji, pokud existoval, existoval u mltimiliardářů a velkofirem, do obyčejných domácnostní se teprve začal dostávat...

a pochybuju že by se vyskytl u kouzelnických rodin .... nebo to jste všichni mudlové?
Návrat nahoru Goto down
Peter Dranley




Posts : 6
Karma : 0
Join date : 22. 07. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime31.07.11 14:47

fajn dobre tak ma naučte používať tie addony keď sa mi nechcú ani objaviť... v addons nemám nič takže nemôžem dávať žiadne load of date ani enable all ani nič... a pritom patch mam... tak vysvetlujte
Návrat nahoru Goto down
Zyjar GM
GM
Zyjar GM


Posts : 210
Karma : 5
Join date : 02. 12. 10
Age : 27

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime31.07.11 16:40

Addony jsou určeny až k studiu v Bradavicích. Do té doby nejsou potřeba (kromě ukazování našich vytvořených věcí).
Návrat nahoru Goto down
http://www.bradavice-online.cz/
jedis
Správce fóra
jedis


Posts : 313
Karma : 23
Join date : 29. 07. 10
Age : 29

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime31.07.11 17:21

Omlouvám se za mého bratra Wowjedise, že jako GM nedokázal odpovědět na tvůj dotaz. Pokud není addon v nabídce addonů, zkontroluj si toto:
1.: Máš stažený aktuální patch i Patch-P?
2.: Nesmazal sis omylem ten addon ze složky Interface?
3.: Pokud ani jedno z předchozích dvou řečení není potvrzeno, admin ti bude muset poslat ten okleštěný addon zvlášť.
Návrat nahoru Goto down
Zyjar GM
GM
Zyjar GM


Posts : 210
Karma : 5
Join date : 02. 12. 10
Age : 27

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime31.07.11 17:48

klid...
Návrat nahoru Goto down
http://www.bradavice-online.cz/
Peter Dranley




Posts : 6
Karma : 0
Join date : 22. 07. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime31.07.11 18:19

patche mám stiahnuté... no druhy bod nechapem lebo ziadny addon sa mi do interface nepridal
Návrat nahoru Goto down
Tara
GM
Tara


Posts : 994
Karma : 37
Join date : 29. 05. 11

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime31.07.11 19:16

by me zajímalo co máš teda za verzi klienta si jediný komu to nefacha...
Návrat nahoru Goto down
Zyjar GM
GM
Zyjar GM


Posts : 210
Karma : 5
Join date : 02. 12. 10
Age : 27

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime31.07.11 19:18

do interface (slozky wow/interface/addons) to zadny addon neda, ten addon je zakomplexovany v patchi.
Návrat nahoru Goto down
http://www.bradavice-online.cz/
Jack Devline




Posts : 5
Karma : 0
Join date : 10. 07. 11
Location : Brno

OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: mobilni telefony a internet   OOC kanále I_icon_minitime03.08.11 18:34

Zmijošlapová napsal:

první "mobilní telefony" jsou už od konce 19 stol.
opravdu jsou prvni mobily na svete uz od let 18XX? o tom silne pochybuju. onehda jsem si kvuli podobne argumentaci hledal fakta z historie mobilnich telefonu. prvni prototyp byl zacatkem 70. let 20. stoleti (tusim konkretne rok 1973). nez byla vybudovana mobilni sit na blize nezpecifikovanem uzemi, trvalo to deset let. prvni mobilni telefony velke doslova jako cihla byly na trhu kolem roku 1985 a jejich cena se v prepoctu pohybovala kolem 150-200 tis. Kc. ikdyz v roce 1990 uz mam pocit byly na trhu i telefony velikostne se blizici rozevrene dlani, je pravda, ze pokud nemate v zivotopise rodice velice uspesne podnikatele, je diskuze o tom, jestli muzete nebo nemuzete mit ve hre mobil uplne mimo. s cenou telefonu radove se pohybujici v desitkach tisic Kc pochybuju, ze ho melo kazde 11 lete dite jako dneska. to je trend az poslednich cca 10 let.

Zmijošlapová napsal:

Internet je tu od 1962. Takže o internetu se nám v té době mohlo nejen zdát, ale mohli jsme ho i aktivně využívat
Já například takový chat mám vždy při sobě.
v roce 1962 se leda tak zacal teprv vyvijet a chystat ARPANET. to z daleka nebyl internet jak ho zname dneska. jen pro zajimavost ... http://cs.wikipedia.org/wiki/Internet#Historie ... tam je krasne videt, ze treba CR byla pripojena k internetu az v roce 1992 a to navic jen CVUT. predpokladam, ze tehdy se zacinala rozjizdet teprv univerzitni sit na uzemi CR a jeste se nejednalo o pripojovani domacnosti. ono i podle poctu uzivatelu je videt, ze kdyz v roce 1996 mel internet 55mil. uzivatelu, tak v nem asi nebylo moc domacnosti :-) ostatne se podivej na roky 1987 az dejme tomu ten rok 1996. a ze dneska v roce 2011 mas u sebe mobil s dotykovym displayem, HD kamerou a WiFi a na vetsine uzemi vetsich mest se ti povede pripojit na nezabezpecenou domaci WiFi sit a pripojis se na icq nebo se na to icq pripojis jinak je pekny. ale v roce 1990 na telefonu s maximalne nejakym 3 radkovym monochromatickym displayem, kterej zobrazoval akorat tak text, WiFi v te dobe bylo verejne nepouzitelny (prvni standard v roce 1997) a pokud jde o takovy ICQ tak to spatrilo svetlo sveta az v roce 1996. a diky tomu, ze prvni webovy prohlizec vznikl v roce 1993 tak pochybuju, ze bys mohla v roce 1990 chatovat na nejakym chatu ve stylu lide.cz, xchat od Centrumu atp., ikdybys sedela v nejake laboratori v CERNu. Very Happy

shrnuti:
pokud chcete obhajovat pouzivani verejnych mobilnich komunikacnich prostredku, nez prekrocime ve hre rok 2000, omezte se na SMSky a mobilni telefon stejne nemel v te dobe skoro kazdej jako dneska. mozna tak jeden z deseti lidi a u deti to cislo bude jeste mensi. navic ... na co by asi byl mobil detem, ktery 10 mesicu v roce stravi na skole daleko od civilizace bez signalu :-D nerikam, ze v dobe prazdnin mohlo mit jedno z ... 30-50 deti puceny mobil od tatinka podnikatele. ale urcite na nem nechatoval s deseti kamaradama zaraz a v roce 1990 kvuli omezene vydrzi baterek ten mobil pravdepodobne zapinal jen kdyz potreboval opravdu neco dulezityho :-)
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





OOC kanále Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále I_icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
OOC kanále
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Domů :: Diskuze :: Dotazy-
Přejdi na: