Domů
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Bradavice online
 
PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  Přihlášení  

 

 OOC kanále

Goto down 
+6
jedis
Jindra
Zmijošlapová
Manual
Tara
Peter Dranley
10 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Zmijošlapová




Posts : 6
Karma : 0
Join date : 26. 07. 11

OOC kanále - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále - Stránka 2 I_icon_minitime03.08.11 19:43

Ano, opravdu existovala mobilní telefonie v 19. stol., neuvěřitelné, co?
Jak tak koukám, tak jsi ty fakta špatně přečetl, nebo jsi čerpal z jiných zdrojů. Protože první mobilní telefony jsou tu od padesátých let dvacátého století, zatím jsou jen v autech, ale i tak jsou.
ARPANET a internet jsou v základě jedno a to samý, takže internet tu je od 1962 a chatovat se mohlo už od roku 1988, kdy byl vynalezen starý dobrý IRC. Pokud by se někdo nespokojil s IRC může zkusit E-mail, který tu s námi je už od 1965.
A ICQ sem netahej, kéž by nikdy nespatřilo světlo světa.
Mimochodem, možná by ses mohl naučit základy typografie a formátování textů, ne? Protože po tobě něco číst je něco...




Návrat nahoru Goto down
Jack Devline




Posts : 5
Karma : 0
Join date : 10. 07. 11
Location : Brno

OOC kanále - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále - Stránka 2 I_icon_minitime03.08.11 20:09

No fajn. Já se teda zkusím přemoct a psát i s diakritikou. ;-) No a nějaký odkaz na článek o těch mobilních telefonech, které mělo každé dítě už v 19. století?
Pokud jde o telefony v autech, to je trochu mimo téma. Pokud se snažíš obhájít, že bude tvoje postava ve hře chatovat na mobilu, tak je pravděpodobnější, že k tomu použije cihlu za 100tis. než telefon v autě, který stojí 10x tolik. :-D
ARPANET a internet že jsou v základě to stejný? Ano. Obojí jsou počítačové sítě. Ale ikdyž neznám přesně pozadí vzniku obou sítí a nemůžu tak hodnotit, za jakým účelem ta která síť vznikla, zdá se mi srovnání ARPANETu a internetu jako srovnávat koňské spřežení s osobním autem. Ano. Auto vzniklo na základě vylepšování koňského spřežení. Ale po všech stránkách je to něco úplně jiného. Pochybuju, že kočár měla v garáži každá rodina, stejně jako k ARPANETu určitě nebyla připojená veřejnost. Ostatně to v 90. letech asi ani k internetu. Mimochodem, podle tvé argumentace jsou dneska auta na vodík (v libovolném druhu pohonu) zcela normální a kdyby se děj BO odehrával v tomto roce, může moje postava (za předpokladu vlastnictví ŘP) přijet do kotle bavorákem na vodík. A neříkej, že to překrucuju. Použítí mobilního telefonu pro soukromé účely ve veřejném sektoru obhajuješ vznikem prvního předchůdce. Stejně tak použití internetu. Mimochodem ... neobjevil se první počítač už v Babylonii? Fajn. Ten byl jen mechanický. Ale mám pocit, že za druhé světové už se počítaly simulace výbuchu jaderné bomby na elektrických počítačích. Tak jak to, že o čtyřicet až padesát let později, nemůže 11 leté dítě mít svůj vlastní tablet nebo aspoň notebook? :-D
Návrat nahoru Goto down
Zmijošlapová




Posts : 6
Karma : 0
Join date : 26. 07. 11

OOC kanále - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále - Stránka 2 I_icon_minitime03.08.11 21:22

Schválně počítej se mnou.
Jack Devline napsal:
No fajn. Já se teda zkusím přemoct a psát i s diakritikou. ;-) No a nějaký odkaz na článek o těch mobilních telefonech, které mělo každé dítě už v 19. století?
První překroucení.
Jack Devline napsal:
Pokud jde o telefony v autech, to je trochu mimo téma.
Překroucení číslo dvě.
Jack Devline napsal:
Mimochodem, podle tvé argumentace jsou dneska auta na vodík (v libovolném druhu pohonu) zcela normální a kdyby se děj BO odehrával v tomto roce, může moje postava (za předpokladu vlastnictví ŘP) přijet do kotle bavorákem na vodík.
Třetí.
Tohle jsou jen ty definitivní, pak je tu spousta dalších, které se jako překroucení dají chápat.
Jack Devline napsal:
Tak jak to, že o čtyřicet až padesát let později, nemůže 11 leté dítě mít svůj vlastní tablet nebo aspoň notebook? :-D
Teoreticky může.
U toho Arpanetu jsi vedle, jsou to stejné sítě a stejně fungují, jen každá používá jiné protokoly. Takže, pokud jsme u dopravních prostředků tak internet je lepší kočár. Například má odpružení, polstrované sedačky atd.



Návrat nahoru Goto down
jedis
Správce fóra
jedis


Posts : 313
Karma : 23
Join date : 29. 07. 10
Age : 29

OOC kanále - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále - Stránka 2 I_icon_minitime03.08.11 21:58

Ehm, já si doopravdy myslím, že toto téma se už dovyřešilo. Děkujeme tedy Devlinovi a paní Zmijošlapové za objasnění vzniku internetu a mobilních telefonů a to, že e-maily nám tu slouží již od roku 1952 nebo kolik, a celkově za objasnění, které ústí v to, že moderní technika ROZHODNĚ nepatří desetiletým dětem do rukou, to už ale bylo jasné i bez čtení těchto románů Smile.
Návrat nahoru Goto down
Jindra
GM



Posts : 336
Karma : 7
Join date : 28. 05. 11

OOC kanále - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále - Stránka 2 I_icon_minitime04.08.11 0:30

Když někde útočí i na to jak kdo píše, odsazení řádku, diakritika nebo něco tak je to fakt už zoufalství, a opravdu nevím komu může dělat problém to číst ? nebo snad i komu to může dělat nepříjemný pocit ze čtení, prostě je někdo zvyklí psát bez diakritiky. Když srovnám argumenty vás dvou, byli to slohovky vs útoky na všechno co ve slohovkách bylo. Ale mě osobně tedy přesvědčili argumenty devlina a bezvýhradně s ním souhlasím... pokud se nemilím, souhlasí někdo s tím aby kouzelnické děti měli mobilní telefony ? (velikost: +-cihla) Navrhoval bych tento postup: Až tu bude hrát co bude z mudlovské rodiny a rodiče budou milionáři může napsat na ICQ podpory a projedná se jestli může mít telefon. S tím že nikdo jiný z hráčů ho mít nebude takže mu bude stejně na nic. Jako jednoduchý důkaz stačí vyprávění našich rodičů jak za jejich doby nic takového nebylo a když chtěli jít s někým ven museli za ním jít a zístit teprve jestli je doma a podobně, pokud někdo nějaké takové vyprávění nezažil tak se divým
Návrat nahoru Goto down
Zyjar GM
GM
Zyjar GM


Posts : 210
Karma : 5
Join date : 02. 12. 10
Age : 27

OOC kanále - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále - Stránka 2 I_icon_minitime04.08.11 11:59

Přesně tak, já vůbec nevím na co byste v letech 1990 potřebovali mobily? Ani nevím, proč vůbec toto téma o OOC kanálech někoho napadlo, buď to musel být nějaký opravdový závislák na sociálních sítích, ICQ apod.. a nebo vážně nevím. Prostě se smiřte s tím, že k nám telefony dorazily až hodně dlouho po revoluci a jen tak někdo si je dovolit nemohl!
Návrat nahoru Goto down
http://www.bradavice-online.cz/
Jack Devline




Posts : 5
Karma : 0
Join date : 10. 07. 11
Location : Brno

OOC kanále - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále - Stránka 2 I_icon_minitime04.08.11 13:22

Akorát že tady nejde o ČR a "Sametovou revoluci", ale o situaci v Anglii. Nicméně ani tam neměla veřejnost přístup k internetu v době jeho vzniku a stejně tak mobily se do ruk dětem nedostaly s příchodem prvního modelu.
Návrat nahoru Goto down
Zyjar GM
GM
Zyjar GM


Posts : 210
Karma : 5
Join date : 02. 12. 10
Age : 27

OOC kanále - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále - Stránka 2 I_icon_minitime04.08.11 14:07

Jasný no, já tě chápu, prostě dnešní svět už je strašně všemi možnými sociálními síti ovlivněn.
Návrat nahoru Goto down
http://www.bradavice-online.cz/
Jack Devline




Posts : 5
Karma : 0
Join date : 10. 07. 11
Location : Brno

OOC kanále - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále - Stránka 2 I_icon_minitime04.08.11 14:25

Kdyby jen sociálníma sítěma. Co je horší tak deformace nepřiměřeným rozšířením techniky. A to říkám z vlastní zkušenosti. :-D
Návrat nahoru Goto down
Ostyn Destructo

Ostyn Destructo


Posts : 40
Karma : 0
Join date : 10. 09. 11
Location : Kvikálkov

OOC kanále - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále - Stránka 2 I_icon_minitime13.09.11 22:03

Předem upozornuji že v tomto textu se občas vyskytne drobná vulgarita.


Musím se přidat ke členúm GM Týmu, nějací mě možná budou brát jako podlejzáka, ale jejich názor je mi "šuma fuk". Pravdou je že Out of Character Channel je docela zbytečný.. a je taky pravda že nováčci by tenhle channel využívali víc než say RP. To by pak byly bradavide o "hovně"a jen mávání klackem na pozemku školy. Nebudu říkat že toto téma je zbytečné, podle mě je dobře že se založilo aby se vyjasnili určité věci. Ale tohle téma vede v půlce první stránky už k různým sporúm, což mě sakra irituje. Uvědomte si že je rozdíl mezim pojmem Hádka a Diskutování. Ale to odbočuji, já osobně jsem se s tímto problémem také setkal. Dnes večer jsem třeba videl dva, hráče a myslím že i GM v lokaci Londýn. Díval jsem se přes Who, hledal jsem je 40minut a je fakt že mě to také přestalo bavit Very Happy Nic méně to je jen můj názor, a jestli se chce k tomuhle tématu někdo vyjářit, tak at si pohne. Protože to co se tady předtím řešilo to byly hnusný, kravý jatka s porážkou - proto chci aby se tohle pozdějc smázlo. Dělá to ostudu serveru a kazí pověst hráčú i gm. Díky že jsem se mohl vyjádřit.. Muhahehe ..! :-P


Můj názor -> Nesouhlasím
Návrat nahoru Goto down
Junit
Administrátor
Junit


Posts : 1027
Karma : 36
Join date : 02. 12. 09

OOC kanále - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále - Stránka 2 I_icon_minitime02.10.11 15:45

Dekujeme, ja osobne jsem to povazoval za ukoncene ale ted to tedy opravdu zamknu. O OOC kanalu se zatím neuvazuje.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





OOC kanále - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: OOC kanále   OOC kanále - Stránka 2 I_icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
OOC kanále
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Domů :: Diskuze :: Dotazy-
Přejdi na: